Warto otaczać się pięknymi zapachami. W sklepach dostępne jest wiele interesujących produktów zapachowych. Oprócz popularnych świec, czy kominków eterycznych, warto zwrócić także uwagę na woski zapachowe. Są to niezwykle interesujące produkty, bardzo proste w użyciu. 

Spis treści:

1. Czym są woski zapachowe

2. Jak korzystać z wosków zapachowych?

3. Usuwanie wosku z kominka 

Czym są woski zapachowe?

Woski zapachowe to specjalne woski roślinne lub woski mineralne, które zawierają dodatek aromatycznych olejków. Umieszcza się je w kominku przeznaczonym do aromaterapii, a kiedy się rozpuszczą po pomieszczeniu rozchodzi się piękny zapach. Produkt nadaje się do użytku przez długi czas, jednak kiedy zapach przestaje być wyczuwalny, należy wymienić go na nowy. W sklepie pachnacawanna.pl można znaleźć wiele ciekawych zapachów wosków. 

Jak korzystać z wosków zapachowych? 

Jak wspomniano wcześniej, korzystanie z wosków zapachowych jest bardzo proste. Wystarczy tylko wybraną ilość produktu umieścić w specjalnym kominku i go podpalić. Pod wpływem ciepła wosk się roztapia i uwalnia zapach. 

To ile wosku należy umieścić w kominku zależy przede wszystkim od tego jak bardzo intensywny efekt chce się uzyskać. Na początku warto wybrać mniejszą ilość produktu, aby aromat nie był zbyt mocny. Zwykle wosk zapachowy pali się około 4 godziny pod rząd, jest to czas w trakcie którego jakość produktu jest naprawdę dobra. 

Warto pamiętać o tym, że jeśli wosk, który znajduje się w kominku ma jeszcze aromat, ale użytkownik nie chce już z niego korzystać, warto owinąć całą misę w folię i pozostawić w ciemnym miejscu. Dzięki temu produkt będzie służył na dłużej. 

Usuwanie wosku z kominka 

Wosk z kominka można usunąć na wiele różnych sposobów. Pierwszym rozwiązaniem jest wygaszenie podgrzewacza i poczekania, aż masa zacznie zastygać. Taki lekko ciepły i plastyczny wosk można usunąć ręką lub lepiej ręcznikiem papierowym. Kominek należy dokładnie wyczyścić, za każdym razem, gdy zmienia się zapach na inny. 

Jeśli jednak wosk już całkiem zastygnie, warto na chwilę zapalić podgrzewacz i poczekać, aż produkt ponownie się rozpuści. Kominek można tez na chwilę włożyć pod ciepłą wodę lub do zamrażarki (jednak to w dużej mierze zależy od rodzaju kominku). 

Woski zapachowe to bardzo interesująca propozycja. Warto zdecydować się na ich zakup, aby we wnętrzu rozchodziły się piękne i unikatowe zapachy. Wosk jest bardzo skuteczny, ale nie nachalny. W sklepach dostępne jest bardzo dużo propozycji, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.