Czapka zimowa jest nieodzownym elementem ubioru w mroźne dni. Nie tylko ochrania przed nadmiernym oddawaniem ciepła, ale również stanowi dodatek do każdej stylizacji. Poniżej przedstawiamy, jakiego rodzaju czapki są najchętniej noszone w sezonie zimowym.

Modne kolory czapek zimowych

Obecnie odnajdziesz czapki w rozmaitych wariantach kolorystycznych. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety z chęcią sięgają po czarne nakrycia głowy, które pasują niemal do wszystkiego.

Od wielu lat jedną z najbardziej popularnych barw jest brąz. Czapki w tym kolorze są uniwersalne, nadają się do wyjść formalnych, jak i bardziej swobodnych.

Pomarańczowe i czerwone kolory są obecnie chętnie wybierane przez niebojące się wyzwań osoby, zyskały popularność szczególnie u kobiet. Stanowią żywy, pełen energii akcent stonowanej stylizacji, ocieplając mroźne, zimowe  dni. Barwy te dodają pewności siebie i w przyjemny sposób przyciągają oko na ulicy. Dzięki nim można na chwilę zapomnieć o zalegającym na dworze śniegu i przenieść się myślami w słoneczne, letnie dni.

Wśród czapek męskich możemy odnaleźć zielone i niebieskie tonacje kolorystyczne, które po wielu latach zapomnienia ponownie wracają do sklepów. Nakrycia głowy w tych barwach stanowią mocne, pełne majestatu akcenty i doskonale komponują się z wieloma stylizacjami. Ponadto chłodniejsze odcienie wpisują się w panującą porę roku – zimę.

Mężczyźni w ostatnich latach chętnie wybierają także cieplejsze połączenia kolorystyczne. Barwy musztardowe czy miodowe łączone z odcieniami granatu, szarości czy czerni stają się coraz modniejsze. Żywsze kolory to doskonała alternatywa dla jednolitych i pospolitych czapek.

Różnorodne style i fasony czapek zimowych

Szeroka gama projektów czapek damskich i męskich sprawia, że każdy z pewnością znajdzie odpowiadające mu nakrycie głowy. W ostatnich latach szczególnie popularna stała się tak zwana smerfetka – posiada ona nieco wydłużony fason i zwisa z tyłu głowy. Dzięki temu można ją idealnie dopasować i ułożyć wedle uznania.

Wiele osób coraz chętniej sięga także po czapki z pomponem – to lekko szalony element stylizacji, pozwalający wyrazić swoją osobowość. Nadają luzu, charakteru i uśmiechu tak koniecznego w mroźne dni.

Nakrycia głowy odnajdziemy w przeróżnych stylach, dzięki czemu możliwe jest dobranie czapki do każdej okazji. Większość tych elementów stylizacji dostępnych na rynku jest w stylu casualowym czy młodzieżowym, odnajdziemy jednak również czapki boho, retro, rockowe, eleganckie, glamour, czy militarne.

Popularnością wśród pań cieszą się berety – modne, klasyczne nakrycia głowy przywodzące na myśl Francję. Osoby chcące ubierać się w bardziej renesansowym stylu i wyróżniać się w tłumie mogą znaleźć w sklepach kaszkiety oraz kapelusze, które dostępne są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.